Grönlandi miniszterelnök: Készek vagyunk tárgyalni Trumppal
A miniszerelnök ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a sziget függetlenségi törekvéseinek tiszteletben tartása elengedhetetlen.
A brit kilépés feltételrendszeréről szóló, legalább két évig, de inkább jóval tovább elhúzódó tárgyalássorozat az unió rengeteg idejét és energiáját felemésztené, és újabb frontokat nyitna a tagországok között.
„A brit kilépés feltételrendszeréről szóló, legalább két évig, de inkább jóval tovább elhúzódó tárgyalássorozat az unió rengeteg idejét és energiáját felemésztené, és újabb frontokat nyitna a tagországok között.
Kevesen emlékeznek arra, hogy az 1980-as években a Dánia részét képező, de belső autonómiával rendelkező Grönland kilépett az unióból. Csupán a halászat kérdésében kellett megállapodni, mégis három hosszú évig tartott a kiválás. Akkor vajon meddig tartana az unióhoz ezer szállal kötődő britek esetében? És még valami. Ha Nagy-Britannia távozik és a kilépők által példának tekintett Norvégiához hasonlóan az Európai Gazdasági Térség részévé válik, nos, ebben az esetben is be kell tartania az uniós szabályok döntő többségét, beleértve a szabad munkavállalást.
Mi több, az uniós kasszába továbbra is fizetnie kellene, bár tény, a jelenleginél kevesebbet. Vagyis szinte minden maradna a régiben, csak éppen a briteknek már semmi beleszólásuk nem lenne az uniós történésekbe. Vajon így is megéri számukra a tévesen értelmezett függetlenség?”